Destek Verdiğimiz İmplant Markaları

Hangi İmplant Markalarına Güvenebiliriz?

DESTEK VERDİĞİMİZ İMPLANT MARKALARI

İmplant tedavisi düşününen hastalarımızın tedavi öncesinde en çok merak ettikleri konu ‘’hangi implant markası güvenlidir’’ sorusudur. İmplant tedavisinde Başarıyı implant markasından ziyade uygulanacak bölgenin durumu, cerrahi prosedürlere uygun implant cerrahisi, yara bakımı ve enfeksiyondan koruma için gerekli tedbirlerin alınması gibi bileşenler tedavi başarısında önemli rol oynamaktadır. İmplant Çene kemiğine yerleştirilen Grade 5 Titanyumdan üretilen bir vidadır.

İmplantın yüzeyi daha çok kemik hücresiyle temas etmesi için çeşitli yöntemlerle mikroskobik olarak pürüzlendirilir. Steril şartlarda üretim yapan yüzeyi pürüzlendirilmiş implant markaları güvenle kullanılabilir. Günümüzde yerli ve yabancı 200 den fazla implant markası mevcuttur. Ülkemizde 4 adet üretim yapan implant fabrikası vardır.

İmplant tedavisinin ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı yıllarda Bazı implant firmaları kısa süre boyunca faaliyette bulunup daha sonra dağıtım ve satışı sonlandırdığı için, Bu implant markasını kullanan hekimler ve hastalar ileride oluşabilecek Diş yapışkan gevşemesi, Abutmentın implanttan ayrılması, kırılması gibi olumsuz durumlarda gerekli olan yedek ve ara parça bulunmuyordu. Hastalar açısından mağdur edici durumlarla karşılaşılabilmekteydi. Abutment denen implanta bağlanan parçayı yerine sıkıştırmak için gerekli olan bir anahtar parça bile bulunamayabiliyordu. Bu durumda uzun yıllardır üretim yapan, yedek parçası dünyada yaygın, Güvenilirliği kanıtlanmış yüksek fiyatlı implant markalarını kullanmak hastalar ve hekimler açısından öncelikli tercih sebebiydi. Günümüzde implant sistemlerinin yaygınlaşması ve Diş protez labaratuarlarının kişiye özel Custom abutment ve protetik parça üretmesiyle bu sorun tamamen ortadan kalkmıştır. İmplant firması ülkede bulunmasa bile protezin herhangi bir parçası çok rahatlıkla kişiye özel çok uygun maliyetle üretilebilmektedir.

Günümüzde kullanılan en yaygın diş implant markaları listesi ve her bir markanın özelliklerinin kısa bir açıklaması:

Ankylos diş implantları:Diş implant cerrahları tarafından 20 yıldan fazla kullanılmaktadır. Ankylos diş implant sistemi, normal dişler gibi görünen ve işlev gören diş restorasyonları ile uzun süreli sonuçlar vermeyi garanti eder. Patentli Ankylos TissueCare Bağlantısı, implant ile abutment arasındaki bağlantının tehlikeye atılmaması için, tam olarak mühendislik uygulanmış silindirik bir koniklikle güvenli bir uyum sağlar.

Dentsply Diş implantları: saf titanyumdan yapılmıştır ve bu nedenle oldukça güçlü implantlar olmasıyla bilinmektedir. Dentsply Friadent Plus teknolojisinin, ossointegrasyonu(kemikle bütünleşme) hızlandırdığı kanıtlanmıştır, böylece çene kemiğinin kalitesini iyileştirebilir ve diş implant yerleştirme prosedüründen daha başarılı sonuçlar beklenebilir.

Camlog diş implant sistemleri:implantın kendisi ve abutment arasında mekanik olarak güvenli ve doğru bir bağlantı sağlamak için patentli Tube-in-Tube tasarımına sahiptir; Camlog diş implantlarının tasarımı da anti-rotasyonel stabilite özelliğine sahiptir. Camlog implant sistemleri, kolay taşınabilirlik özellikleri nedeniyle diş hekimleri ve dişhekimlerine tüm implant uygulamalarında kolaylıklar sağlar.

OSSTEM ve Hiossen implantları: implantın kendisi ve çevresindeki kemik dokusu arasında mükemmel bir ossoinentrasyon sağladığı kanıtlanmıştır. OSSTEM implant sistemleri üstün yüzey özellikleri sağlar elektron mikroskobu incelemelerinde kalıntı maddelerden tamamen arındırıldığı gösterilmiştir.

Straumann implantlar: iyileşme süresini azaltmak için tasarlanmıştır ve optimal doku tepkisi elde ettiklerini kanıtlamıştır. Straumann implant sistemleri maksimum implant stabilitesini garanti eden Morse konik bir bağlantıya sahiptir.

Biomed implant: son derece güçlü ve kırığa karşı dirençli olacak şekilde tasarlanmıştır, biomed diş implantları İsviçre üretimli bir firmadır dünyada satış rakamları arasında ilk 10 implant arasında bulunmaktadır.

Nobel Biocare implant: saf titanyumdan üretilir ve eşsiz dayanıklılık ve mukavemet için soğuk işlenirler. TiUnite adı verilen tescilli yüzey, üstün implant stabilitesinde ve kemik oluşumu ve entegrasyonunda da fayda sağlar.

AstraTech Diş implantları: immediat uygulamalar ve diş restorasyonu için öngörülebilir sonuçlar ve olağanüstü estetik için tasarlanmıştır. AstraTech Dental implantlar ayrıca tüm diş implantları endikasyonları için elverişli bir sistem olarak tasarlanmıştır.

BioHorizons İmplant: neredeyse tüm protez ve cerrahi endikasyonu kapsayan yedi adet diş implant sistemi vardır. BioHorizons implantları da ömür boyu başarı garanti eder.

+90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN FİYATLAR VE ÖDEME KOLAYLIKLARI HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Whatsapp’tan Sor  (Watsapp  İle  Hemen Fiyat Bilgisi Sahibi Olun)

İmplant Tedavisi ve  Fiyatlar hakkında  en kapsamlı bilgiyi muayene sonucunda elde edebilirsiniz.

Ücretsiz Muayene Ve Panoramik Röntgen Hizmetinden Yararlanmak İçin Arayın

+90 212 213 70 75

Diş İmplantlarının Diğer Tedavilere Göre Avantajları Nelerdir?

İmplant ve Avantajları

Sağlıklı, doğal dişlere en iyi alternatif

Güçlü ve kaynaşmış bir diş implantı, kaybedilen bir dişin yerine görünüşü, hissi, ve doğal bir diş gibi işlev görmesini sağlar. Diğer seçenekler kemik bozulmasına neden olabilir ve yemek yeme, gülümseme, konuşma ve diğer günlük yaşam aktivitelerine müdahale edebilir.

Uzun Ömürlü Tedavi

Diş implantları uzun vadeli bir çözümdür. Geleneksel diş destekli diş köprüleri yalnızca son beş ila yedi yıl arasında ve uygun bir bakımla çoğunlukla 10 yıldan fazla olsa da, bazı noktalarda değiştirilmesi gerekebilir. Dental implantlar periyodik ayarlamalara ihtiyaç duyabilirken, zamanla düzgün bir şekilde yerleştirildiğinde ve onlara dikkat edildiğinde ömür boyu ağızda kalabilirler.

Doğal yüz şeklinizi koruyun ve gülümseyin

Dişsiz bir yüz sarkabilir ve üzgün görünebilir. Dental implantlar yüzünüzdeki doğal şekli korumanıza ve gülümsemenize izin verir.

Sağlıklı kemiğini korur

Bir veya daha fazla dişini kaybettikten sonra ağzınızda boşluk bırakmak, çene kemiğinin bir kısmının kaybedilmesi veya bozulması gibi ek sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğal bir dişi desteklemek için kullanılmadığı zaman, çene kemiği bozulur, gücünü ve sıkılığını kaybeder. Diş implantları, doğal kemiğini koruyan ve uyaran, aslında kemik büyümesini teşvik etmeye ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek diş restorasyon seçeneğidir.

Beslenme ve Çiğneme Konforu

Tereddüt etmeden sevdiğiniz gıdaları tadın ve tadını çıkarın. Doğal olarak ısırıp, neredeyse istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Rahatsız edici çıkarılabilir protezlerin aksine, yediğiniz gıdanın tadına implantlarla daha iyi varabilirsiniz. Yemek, konuşmak, gülümsemek, gülmek, öpmek, esnemek veya öksürmek gibi durumlarda hareketli protezler kayabilir protezleri ağızda yerine “yeniden konumlandırmanız” gerekir. Dental implant dişler yerine sabitlenir ve çene kemiğinizle doğal olarak bütünleşir dişleriniz yerinde oynamaz veya kaymaz.

Diş implantlarının maliyeti nedir

İmplant Fiyatları

Hastaya göre uygulanacak olan implant tedavileri farklılık gösterebilmektedir. implant tedavileri birbirine benzemez, bu nedenle randevu, prosedür ve implant sayısına göre değişir. İlk muayene ve değerlendirmeden sonra, diş hekimi implant uzmanınız size tahmini randevu ve maliyet dahil olmak üzere bir tedavi planı sunmalıdır ve işlem sırasında herhangi bir değişiklik olup olmadığını bildirir.

Örneğin diş implantları uzun vadede bir köprüye göre daha ucuzdur, çünkü doğal dişlerin üstündeki bir köprü genellikle daha sık değiştirilmelidir.Diğer tedavi seçeneklerine kıyasla uzun vadeli hasta yararları göz önüne alındığında implant tedavisi daha uygun maliyetlidir denilebilir.

Dişleriniz, gülümsemenize ve güvenle , yeme, konuşma ve zevk aldığınız etkinliklere katılma düzeyinize kadar her şeyi etkiler. Eksik dişleri yeniden geri kazanmak için implant en iyi seçenektir.