İmplant Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları ve Fiyatlara Etki Eden Faktörler

Ücretsiz Röntgen Muayene

Tedavi Planlaması , Muayene ve Röntgen Ücretsizdir

Aynı Gün İmplant ve Diş Yapımı

Diş Çekimi Sonrası Hemen İmplant yapılabilmektedir.

Açık ve Kapalı Cerrahi Seçeneği

Tedavi Planlamasına göre dikişli veya dikişsiz olarak implant yapılabilmektedir.

İmplant Sonrası Hemen Geçici Diş

Geçici Dişler ile Bekleme Dönemini Rahat Geçirebilirsiniz

6 Farklı İmplant Markası

Osstem, Hiossen, Straumann, Nobel, Bego, Camlog İmplant markaları uygulanmaktadır.

Cad-Cam Sistemi İle Protez Üretimi

Cad-Cam Sistemi ile Hızlı , Uzun Ömürlü ve Estetik Diş protezleri üretilebilmektedir.

Merkezimizde Osstem,Hiossen,Bego,Straumann ve Nobel İmplantlar Uygulanmaktadır.

  +90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN İMPLANT TEDAVİSİ HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

  Whatsapp’tan Sor  ( Watsapp  İle  Tedavi Detayları Hakkında Bilgi Alın)

İmplant tedavi uygulamaları için Dentagram’ın Cerrahi kliniğinden Randevu Alın!

İmplant Markası İmplant Fiyatlarında Etkili mi?

İmplant tedavisi tecrübe ve özen gerektiren multidisipliner bir tedavidir Doktor, İmplant, Klinik ve Protezi kapsayan dikkatli bir çalışma sonucunda tedavi uzun ömürlü ve başarılı olur. İmplant tedavisinde sadece implant markasını göz önünde bulundurarak  klinik ve hekim tercihi,  bir çok faktörü göz ardı etmek anlamına gelmektedir.

İmplant tedavisinde implant fiyatları belirleyen ana etkenlerden birisi  genellikle implant markası olmaktadır. Dünyada 200 den fazla implant üreticisi olduğu biliniyor. Bu üreticilerden çok az sayıda olanı dünya çapında güvenilirliği kanıtlanmış ve uzun süren araştırmalar sonucu başarısı bilimsel olarak kabul görmüş markalardır. 

İmplant Tedavi Başarısı ve Bilinmesi Gerekenler

Tedaviye ilişkin Detaylar

Teknoloji

İmplant tedavisinde destekleyici olarak kullanılan PRP, Lazer, 3d görüntüleme gibi teknolojiler tedavi başarısını arttırmaktadır. Bilgisayar üzerinde çene kemiği miktarının ölçümü yapılarak uygulanan implant tedavisi daha güvenlidir.

Hekimin Tecrübesi

Implant fiyatlarını etkileyen bir diğer bileşen İmplant tedavisini uygulayacak olan hekimdir. İmplant tedavisi tecrübe isteyen multidisipliner bir çalışmadır. İmplant tedavisi uygulamak uzun süren bir eğitim ve yatırım gerektirir. Bu tedaviyi uygulayacak olan hekimin tecrübesi ve bilgi düzeyi arttıkça tedavi ücretlerinin doğal olarak yükselmesi normal karşılanmalıdır. implant diş hekimliğinde uygulanan en güncel ve son teknoloji tedavi Protokolü olarak kabul edilir. Klasik yöntemlerde eksik olan dişleri tamamlamak için doğal dişleri bir miktar küçülterek ve onlar üzerinden destek alarak protez yapılabiliyordu. Bu protezlerin ve altındaki doğal dişin durumu yıllar geçtikçe problem oluşturabiliyordu. implant uygulaması ilk başta daha maliyetli olarak görünse de uzun yıllar içerisinde sizin için oldukça karlı bir yatırım olduğu açıktır. İmplantların ağızda kalma oranı yüzde 85 vakada 20 yıl ve üzerinde olduğu kanıtlanmıştır.

Tedavi Garantisi

İmplant tedavisinde başarı oranları yüzde 98 gibi önemli bir yüzde olmasına rağmen Az sayıda meydana gelebilecek başarısızlık ihtimaline karşı garanti kapsamı koşulları implant fiyatlarını değiştirebilmektedir. Bazı klinikler implant fiyatlandırmasını ömür boyu garanti kapsamı koşullarında verirken bazı klinikler bu kapsamı daha dar tutabilmektedir.

SGK karşılıyor mu?

Ülkemizde devlet bünyesinde bulunan  Devlet hastaneleri ve Üniversite Hastanelerinde cerrahi servisi olan kliniklerde İmplant tedavisi uygulanabilmektedir. Ancak özel kliniklerde uygulanan implant tedavi masrafları SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Yerli İmplant Güvenli mi?

Ülkemizde üretilen yerli implant markaları gün geçtikçe Dünyada daha önemli yerlere gelmektedir. İmplantın hangi ülkede üretildiğinden daha çok üretim bandındaki güvenlik proseslerinde uyulması, sterilizasyonu tam olarak sağlanması daha önemlidir. Birçok kişi implant tedavisinde özellikle belli ülkelerin ürünlerini kullanmakta hekimleri yönlendirebilmektedir. Bu durum üreticileri farklı yollar tasarlayarak ürünlerini sanki popüler ülkenin ürünüymüş gibi gösterme çabasına girebilmektedir. Yerli İmplantlar %100 güvenlidir diyebiliriz.

Diş İmplantlarının Diğer Tedavilere Göre Avantajları Nelerdir?

İmplant ve Avantajları

Sağlıklı ve Doğal

Güçlü ve kaynaşmış bir diş implantı, kaybedilen bir dişin yerine görünüşü, hissi, ve doğal bir diş gibi işlev görmesini sağlar. Diğer seçenekler kemik bozulmasına neden olabilir ve yemek yeme, gülümseme, konuşma ve diğer günlük yaşam aktivitelerine müdahale edebilir.

Uzun Ömürlü Tedavi

Diş implantları uzun vadeli bir çözümdür. Geleneksel diş destekli diş köprüleri yalnızca son beş ila yedi yıl arasında ve uygun bir bakımla çoğunlukla 10 yıldan fazla olsa da, bazı noktalarda değiştirilmesi gerekebilir. Dental implantlar periyodik ayarlamalara ihtiyaç duyabilirken, zamanla düzgün bir şekilde yerleştirildiğinde ve onlara dikkat edildiğinde ömür boyu ağızda kalabilirler.

Estetik

Dişsiz bir yüz sarkabilir ve üzgün görünebilir. Dental implantlar yüzünüzdeki doğal şekli korumanıza ve gülümsemenize izin verir.

Sağlıklı kemiğini korur

Bir veya daha fazla dişini kaybettikten sonra ağzınızda boşluk bırakmak, çene kemiğinin bir kısmının kaybedilmesi veya bozulması gibi ek sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğal bir dişi desteklemek için kullanılmadığı zaman, çene kemiği bozulur, gücünü ve sıkılığını kaybeder. Diş implantları, doğal kemiğini koruyan ve uyaran, aslında kemik büyümesini teşvik etmeye ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek diş restorasyon seçeneğidir.

Beslenme ve Çiğneme Konforu

Tereddüt etmeden sevdiğiniz gıdaları tadın ve tadını çıkarın. Doğal olarak ısırıp, neredeyse istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Rahatsız edici çıkarılabilir protezlerin aksine, yediğiniz gıdanın tadına implantlarla daha iyi varabilirsiniz. Yemek, konuşmak, gülümsemek, gülmek, öpmek, esnemek veya öksürmek gibi durumlarda hareketli protezler kayabilir protezleri ağızda yerine “yeniden konumlandırmanız” gerekir. Dental implant dişler yerine sabitlenir ve çene kemiğinizle doğal olarak bütünleşir dişleriniz yerinde oynamaz veya kaymaz.

Diş implantlarının maliyeti nedir

İmplant Fiyatları

Her bireye özgü  uygulanacak olan implant tedavileri farklılık gösterebilmektedir. implant tedavilerinde protez çeşidi, Cerrahi uygulma ve destekleyici tedaviler genellikle hastalarımız tarafından yeterince araştırılıp değerlendirilmiyor.  Halbuki en az implant markası kadar diğer prosedürler önem arz etmektedir. Bu nedenle tedavi maliyeti ve süresi  uygulanacak  prosedür ve implant sayısına göre değişir. Bazı vakalarda aynı gün Diş çekimi ve hemen implant yapılabilirken; Bazı durumlarda Diş çekimini takiben bir kaç ay beklemek gerekebilir. İmplant Dikişli ve Dikişsiz olacak şekilde yapılabilir. İlk muayene ve değerlendirmeden sonra,  İmplant Uzmanımız size tahmini randevu ve maliyet dahil olmak üzere bir tedavi planı sunacaktır. Ayrıca Tedavi sırasında olası komplikasyonlar ve tüm detaylar hakkında size detaylı bilgiler veriliyor.

Örneğin diş implantları uzun vadede bir köprü protezine  göre daha ucuzdur, çünkü doğal dişlerin üstündeki bir köprü genellikle daha sık değiştirilmelidir.Diğer tedavi seçeneklerine kıyasla uzun vadeli hasta yararları göz önüne alındığında implant tedavisi daha uygun maliyetlidir denilebilir.

Dişleriniz, gülümsemenize ve güvenle , yeme, konuşma ve zevk aldığınız etkinliklere katılma düzeyinize kadar her şeyi etkiler. Eksik dişleri yeniden geri kazanmak için implant en iyi seçenektir.