Diş Beyazlatma

60 dakika Hızlı ve Güvenli Beyazlatma

Diş beyazlatma dişlerin var olan rengini açmaya ve lekelerin ve renk değişikliğinin giderilmesine yardımcı olur. Diş beyazlatma en popüler kozmetik dental işlemler arasında yer almaktadır. Beyazlatma bir defalık uygulanan bir işlem değildir. Daha parlak ve beyaz rengi korumak için zaman zaman tekrar edilmesi gerekebilmektedir.

HANGİ DURUMLARDA DİŞ BEYAZLATMA UYGULANMALI?

Dişin en üst katmanı mine olarak adlandırılır. doğal dişlerin minesinin altında dentin katmanı bulunur. Bu iki katman arasındaki kalınlık ve renk kombinasyonu dişlerin rengini oluşturmasında etkilidir. Dişin genetik yapısı da minenin düzgünlüğünü ve rengini etkilemektedir. İnce mine kalınlığına sahip bireylerde dişin alt katmanında bulunan sarı dentin rengi daha çok görünür hale gelmektedir.Ayrıca Diş minesi üzerinde lekelerin oluşmasını sağlayacak gözenekli bir yapıdan oluşmaktadır.

[wp-svg-icons icon=”phone” wrap=”span”]  +90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN DİŞ BEYAZLATMA HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

[wp-svg-icons icon=”bubbles-3″ wrap=”span”]  Whatsapp’tan Sor  ( Watsapp  İle  Tedavi Detayları Hakkında Bilgi Alın)

Size en uygun Diş Estetiği uygulamaları için Dentagram’ın Gülüş Tasarım kliniğinden Randevu Alın!

Dişlerde renkleşme ve Lekekenmenin en yaygın sebepleri şunlardır;

– Sigara kullanımı
– Kahve, kola, çay ve kırmızı şarap gibi koyu renkli sıvılar tüketmek
– Diş bakımı ve oral hijyenin yeterli olmaması
– Yaşlanmayla birlikte dişin mine yapısının incelmesi ve parlaklığının ortadan kalkması. – Dişin iç katmanlarında da renklenme olması mümkündür. Örneğin, İç renkleşme ve lekeler dişin gelişimi esnasında çok fazla florüre maruz kalmasından meydana gelebilmektedir.
– Gebelik döneminde yanlış antibiyotik kullanımına bağlı olarak içsel renkleşme meydana gelebilmektedir.
– Travma almış dişler zaman içerisinde koyulaşabilmektedir.p> Diş beyazlatma yalnızca dış lekeler üzerinde etkisini göstermektedir.

DİŞ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

Beyazlatma diş kliniğinde ya da evde yapılabilmektedir.Ofis tipi beyazlatma yapılmadan önce dişlerden fotoğraf alınması beyazlatmanın etkinliğini karşılaştırma açısından önemlidir. Diş hekiminiz ayrıca dişlerinizi inceleyip renkleşmeye neden olan alışkanlıkları anlamak için size sorular sorabilmektedir.

Dişler üzerinde var olan plak, tartar gibi birikintilerin temizliği sonrasında diş beyazlatma işlemi yapılabilmektedir.

Ofis Tipi Beyazlatma

OFİS TİPİ BEYAZLATMA

Klinikte yapılan diş beyazlatma işlemi öncesi diş etleri üzerine koruyucu bir bariyer uygulanır. Hidrojen peroksit jel dişler üzerine tatbik edilir 30 ile 45 dakika arası diş yüzeyleri üzerinde lazer ile aktive edilir. Diş yüzeyleri yıkanıp diş eti bariyeri uzaklaştırıldıktan sonra diş hekiminiz size bazı beslenme tavsiyelerinde bulunanacaktır. Klinik tipi beyazlatmada diş renginde beyazlama aynı seansta gözlenmektedir. Gerekli görüldüğü durumlarda işlemin tekrarlanması önerilmektedir.

Ev Tipi Beyazlatma

EV TİPİ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma işlemine başlamadan, klinikte diş hekimi tarafından tartar temizliği (detartraj) ve mekanik leke temizliği yapılır. Aynı seansta dişler üzerinden ölçü alınarak şeffaf beyazlatma plakları hazırlanır. Beyazlatma jelleri önceden hazırlanmış olan plakların içine sürülerek ağza yerleştirilir. diş beyazlatma işlemi aktive edilmiş olur. Ağızda plaklar birkaç saat bekletilerek gün aşırı uygulama yaparak dişlerde istenilen beyazlık elde edilmektedir.

Ayrıca reçetesiz beyazlatma ürünleri satın alabilirsiniz. Bu ürünler diş hekimlerinin kullandığı ürünlerden daha zayıf bir beyazlatıcı madde içermektedir. Bu nedenle, beyazlatma çok daha uzun sürebilir.

Diş beyazlatma sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Diş beyazlatma işlemi sonrasında kişilere göre farklı hassasiyet şikayetleri olabilmektedir. Bu duyarlılık geçicidir ve zaman içerisinde ortadan kaybolacaktır.Diş beyazlatma uygulamasından sonra bir kaç gün aşırı soğuk ve aşırı sıcak yiyeceklerin yenmemesi, içeceklerin içilmemesi önerilir. Renklendirici içeren gıdaların tüketiminden 1 hafta kadar kaçınmakta fayda vardır.Dişlerin renklenmesine sebep olacak gıdalar örnekle, kolay, çay, kahve, kırmızı şarap, renkli meyveler, hardal ve ketçap, renkli et sosları, kırmızı etle yapılan yemekler, kakaolu ve çikolatalı tatlılar, sigara. Ayrıca asitli gıdaların yenmesi (örneğin portakal, sirke, mandalina) hassasiyeti arttırabilir. Bu gıdaların az tüketilmesi diş beyazlatma işleminin kalıcılığının sağlanmasında önemli rol oynamaktadır.

DİŞ BEYAZLATMA FİYATLARI

Diş beyazlatma fiyatları klinik beyazlatma ve ev tipi beyazlatma olmak üzere farklılık göstermektedir. Bazen her iki beyazlatma uygulamasını kombine şekilde yapmak beyazlatma işleminin daha kalıcı olmasını sağlamaktadır. Diş Beyazlatma işleminde kullanılacak tüp sayısı ve yapılacak olan şeffaf plaklar diş beyazlatma fiyatları üzerinde etkilidir. Dis beyazlatma fiyatlarimiz hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ya da bilgi talep formunu doldurabilirsiniz.