Gülüş Tasarımı

Estetik Diş Hekimliği ve gülüş tasarımı son yıllarda oluşmuş bir alandır. Diş hekimine başvuran hastaların artık sadece tedavi amaçlı değil, estetik ve doğal bir gülüşede sahip olmak istemektedir. Estetiğe yönelik yapılan müdahaleler önceden sadece ünlülere yada zenginlere sunulan bir ayrıcalıktı. Günümüzde toplumda estetiğe olan ilgi artmış ve herkes tarafından talep edilir hale gelmiştir. Hepimiz doğuştan mükemmel gülüşlere sahip olacak kadar şanslı değiliz. Kimimizin diş rengi kahverengi, kimimizin dişleri çapraşık ya da boyu ve şekli güzel değil. Doğuştan gelen bu özellikler sadece görünüşümüzü etkilemez. Sosyal ilişkilerimizi ve kişinin kendine olan güvenini olumsuz yönde etkiler.

Estetik diş hekimliği, hekimlik ve sanatı birlikte uygulayarak , size özel ideal gülüşünüzü yenilemeyi hedefler. Sizin tercihleriniz doğrultusunda dişlerinizin formundaki,rengindeki sorunların giderilmesi için bir çok yöntem geliştirilmiştir.

[wp-svg-icons icon=”phone” wrap=”span”]  +90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN ZİRKONYUM HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

[wp-svg-icons icon=”bubbles-3″ wrap=”span”]  Whatsapp’tan Sor  ( Watsapp  İle  Tedavi Detayları Hakkında Bilgi Alın)

Size en uygun Diş Estetiği uygulamaları için Dentagram’ın Gülüş Tasarım kliniğinden Randevu Alın!

GÜLÜŞ TASARIMI (Hollywood Smile)

Gülüş Tasarımı kısaca kişinin ağız yapısına, yüz yapısına ve kişini nasıl görünmek istediğine uygun olarak yapılan kişisel bir protez tasarlamasıdır. Bu amaçla tedaviden öncelikle kişinin ağız ve yüz özellikleri incelenir. Kişinin ağız içi ve ağız dışı fotoğrafları çekilerek analiz yapılır. Kişilerin istekleri doğrultusunda bilgisayar destekli tasarım yapılır. Bu tasarım tedavi başlamadan önce özel tekniklerle hastanın ağzına yerleştirilip tedavi sonucunda oluşacak yeni gülüş görüntüsü hasta ile beraber değerlendirilir. Bu değerlendirmede hastanın konuşma, çiğneme fonksiyonları ayrıca kontrol edilir. Kişinin fotoğrafları çekilir ve yeni gülüş tasarımının nasıl göründüğü incelenir. Bu incelemenin amacı, tedavi sonunda oluşacak yeni görünümün hasta ve hekim tarafından değerlendirilmesi ve olası problemlerin önceden tespit edilmesidir.

Zirkonyum Dişlerin Avantajları Nelerdir?

Estetik-Doğal-Dayanıklı

Dayanıklılık

Zirkonyum dişler oldukça dayanıklı ve sağlıklıdır. Tam seramik sistemlere göre altyapı içerdiklerinden dolayı, uzun dönemde kırılma çatlamalara karşı dirençlidir.

Estetik

Işık geçirgenliği yüksek olduğu için doğal diş dokusuna benzer bir görünüm elde edilir. Doğal Dişlerde bulunan Şeffaf mine tabakası ve kesici kenardaki translüsens yapı zirkonyum dişlerde daha doğal görünür.

Doğal Dişlerden Daha az Madde Kaybı

Estetik diş hekimliği uygulamalarında diş dokuları üzerinden bir miktar aşındırma yaparak Protez için yer hazırlığı yapılır. Zirkonyum alt yapılı protezlerde oldukça ince ve dayanıklı Zirkonyum metali kullanıldığından dolayı dişlerden daha az aşındırma yapmak yeterli olabilmektedir.

ZIRKONYUM DİŞLER NASIL UYGULANIR?

Tedavi süreci ve Yapım Aşaması

Zirkonyum dişlerin uygulanması diş hekimliğinde kullanılan diğer protez türleriyle oldukça benzerdir.

• Ilk aşamada diş hekiminiz ağız içerisinde hazırlanması planlanan dişleri detaylı bir şekilde inceleyecek , estetik beklentilerinizi dinleyecek ve size tedavi detaylarını aktaracaktır. Bu aşamada tedavi hakkında karar vermeden önce daha önce yapılmış olan zirkonyum ve diğer estetik uygulamaların karşılaştırmalı olarak önce ve sonrası şeklinde fotoğraflarına bakmakta yarar vardır.
• İkinci aşamada dişleriniz lokal anestezi altında bir miktar aşındırarak Zirkonyum diş için yeterli alan sağlanır.
• Diş hazırlığı sonrası protezlerin üretilmesi için dijital ya da konvansiyonel yöntemlerle ölçüler alınıp diş protez laboratuarına gönderilir. Protez laboratuvar aşamasındayken geçici dişler dişlerinizde yapıştırılarak hassasiyet ve estetik bozukluk engellenmiş olur.
• Dördüncü aşamada laboratuvardan gelen dişler ağız içerisinde prova edilerek ve uyumlandırma sağlanarak tekrar laboratuara glazür işlemi için gönderilir.
• Son aşamada ortaya çıkan Zirkonyum dişler yapıştırılmadan önce sizin ve hekiminiz tarafından estetik, form ,renk,gülüş, konuşma ve fonksiyon açısından değerlendirilerek son kontrolleri yapılır.
• Dişlerin yapıştırılması işlemine simantasyon denir. Simantasyon sonrasında 2 saat süreyle bir şeyler yenmemelidir.

Zirkonyum Tedavisi ve Zirkonyum Diş Fiyatları hakkında Bilgi Almak İçin +90 212 213 70 75 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Dişlerinizin resmini çekip Whatsapp (05452552531) hattımıza ilettiğinizde size detaylı bilgilendirme sağlayabiliriz.