Zirkonyum İle Diş Estetiği

ZİRKONYUM ALT YAPILI PORSELEN

Ücretsiz Gülüş Tasarım Planlaması

Size En uygun yöntem Hangisi? Zirkonyum mu Lamina Porselen mi? Hangi yöntem daha sağlıklı ve kullanışlı? Merak ettiğiniz tüm detayları ücretsiz muayene ile öğrenebilirsiniz.

Aynı Gün Geçici Diş Yapımı

Yeni Dişleriniz yapım aşamasında iken tedaviniz süresince sizi hiç dişsiz bırakmıyoruz. Kliniğimiz bünyesinde aynı gün hazırlanan geçici-akrilik dişler ile tedavi sürecini konforlu ve ağrısız bir şekilde geçirebilirsiniz.

Cad-Cam Sistemi İle Zirkonyum Üretimi

Cad-Cam dijital sistem ile hızlı ve sıfır hata ile üretilen protezler size uzun yıllar estetik ve rahatlığı sağlayacak

Uzman Estetik Diş Hekimleri İle Tedavi

Kusursuz bir tedavinin deneyimli eller ile mümkün olacağına inanıyoruz. Tüm tedavilerinizi alanında uzman deneyimli diş hekimleri ile uyguluyoruz.
Hekimlerimiz düzenli olarak estetik diş hekimliği alanına güncel gelişmeleri takip etmektedir.

ZIRKONYUM DİŞLER NASIL UYGULANIR?

Tedavi süreci ve Yapım Aşaması

Planlama

Ilk aşamada diş hekiminiz ağız içerisinde hazırlanması planlanan dişleri detaylı bir şekilde inceleyecek , estetik beklentilerinizi dinleyecek ve size tedavi detaylarını aktaracaktır. Bu aşamada tedavi hakkında karar vermeden önce daha önce yapılmış olan zirkonyum ve diğer estetik uygulamaların karşılaştırmalı olarak önce ve sonrası şeklinde fotoğraflarına bakmakta yarar vardır.

Dişlerin Preperasyonu

İkinci aşamada dişleriniz lokal anestezi altında bir miktar aşındırarak Zirkonyum diş için yeterli alan sağlanır.

Dişlerin Üretim Aşaması

Diş hazırlığı sonrası protezlerin üretilmesi için dijital ya da konvansiyonel yöntemlerle ölçüler alınıp diş protez laboratuarına gönderilir. Protez laboratuvar aşamasındayken geçici dişler dişlerinizde yapıştırılarak hassasiyet ve estetik bozukluk engellenmiş olur.

Prova

Dördüncü aşamada laboratuvardan gelen dişler ağız içerisinde prova edilerek ve uyumlandırma sağlanarak tekrar laboratuara glazür işlemi için gönderilir.

Simantasyon ve Bitim

Son aşamada ortaya çıkan Zirkonyum dişler yapıştırılmadan önce sizin ve hekiminiz tarafından estetik, form ,renk,gülüş, konuşma ve fonksiyon açısından değerlendirilerek son kontrolleri yapılır.Dişlerin yapıştırılması işlemine simantasyon denir. Simantasyon sonrasında 2 saat süreyle bir şeyler yenmemelidir.

[wp-svg-icons icon=”phone” wrap=”span”]  +90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN ZİRKONYUM HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

[wp-svg-icons icon=”bubbles-3″ wrap=”span”]  Whatsapp’tan Sor  ( Watsapp  İle  Tedavi Detayları Hakkında Bilgi Alın)

Size en uygun Diş Estetiği uygulamaları için Dentagram’ın Gülüş Tasarım kliniğinden Randevu Alın!

Zirkonyum Diş Nedir?

Zirkonyum Dişler yıllar içerisinde aşınmış, renk değiştirmiş ve çürük sebebiyle madde kaybına uğramış dişlerin estetik ve fonksiyonunu geri kazanmak için kullanılan materyaldir. Estetik, Dayanıklı ve uzun ömürlü olması en büyük avantajıdır. Zirkonyum dişlerin temel altyapısının yarı saydam  görünümünden dolayı  doğal diş ile benzerlik gösterir. Doğru form ve renkte uygulanmış bir zirkonyum dişin protez olduğunu dişlerin arasında tespit etmek zordur. Hollywood smile popüler zirkonyum uygulamaları arasında yer almaktadır.

Dentagram Tanıtım Filmi

Zirkonyum Dişlerin Avantajları Nelerdir?

Estetik-Doğal-Dayanıklı

Dayanıklılık

Zirkonyum dişler dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Yıllar içerisinde kullanıma bağlı olarak renk değişikliği gözlenmez. Aşınmaya ve kırılmaya -karşı dirençlidir.

Estetik

Işık geçirgenliği yüksek olduğu için doğal diş dokusuna benzer bir görünüm elde edilir. Doğal Dişlerde bulunan Şeffaf mine tabakası ve kesici kenardaki translüsens yapı zirkonyum dişlerde daha doğal görünür.

Doğal Dişlerden Daha az Madde Kaybı

Zirkonyum uygulamaları  hakkında bilgi almak için +90 212 213 70 75 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Dişlerinizin resmini çekip Whatsapp (05452552531) hattımıza gönderin tedaviniz hakkında size detaylı bilgilendirme sağlayalım.

Estetik diş hekimliği uygulamalarında diş dokuları üzerinden bir miktar aşındırma yaparak Protez için yer hazırlığı yapılır. Zirkonyum alt yapılı protezlerde oldukça ince ve dayanıklı Zirkonyum metali kullanıldığından dolayı dişlerden daha az aşındırma yapmak yeterli olabilmektedir.