Lamine Veneer

Yaprak Porselen

Ücretsiz Gülüş Tasarım Planlaması

Size En uygun Mataryel Hangisi? Zirkonyum, Yaprak Porselen, E-Max gibi bütün tedavi detayları hakkında destekleyici görseller ile sizi bilgilendirelim.

Aynı Gün Geçici Diş Yapımı

Tedaviniz süresince sizi hiç dişsiz bırakmıyoruz. Kliniğimiz bünyesinde aynı gün hazırlanan geçici dişler ile tedavi sürecini konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Cad-Cam Sistemi İle Zirkonyum Üretimi

Cad-Cam Sistemi ile Hızlı , Uzun Ömürlü ve Estetik Diş protezleri üretilebilmektedir.

Uzman Estetik Diş Hekimleri İle Tedavi

Tüm işlemler kliniğimizdeki deneyimli diş hekimi ve teknisyen kadrosu ile yapılmaktadır.

LAMİNE DİŞ (YAPRAK PORSELEN) NEDİR?

Lamine diş kaplamalar güçlendirilmiş porselenden oluşan ince yaprak şeklinde tasarlanmış dişlerdir.Özellikle son yıllarda estetik avantajlarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. kozmetik ve estetik olarak en iyi sonucu alacağımız kaplama türüdür. Bu kaplamalarda diğer protezlerde olduğu gibi metal yada zirkonyum alt yapı bulunmamaktadır. Estetik beklentinin yüksek olduğu ön bölge dişlerde tek tek uygulanarak doğal bir görünüm elde edilebilir. Dişlerden hiç aşındırma yapmadan ya da çok az aşındırma yaparak uygulamak mümkündür. Laminate veneer kaplamalar bilgisayar teknolojisi ile üretilirler. Dijital ölçü alınarak CAD / CAM teknolojisi İle üretilen protezler dokulara ve dişlere mükemmel uyum gösterirler. Lamine diş kaplamada estetik olarak dünyada kullanılan en yaygın protez Emax lamine kaplamadır.

Dentagram Tanıtım Filmi

[wp-svg-icons icon=”phone” wrap=”span”]  +90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN LAMİNE VENEER HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

[wp-svg-icons icon=”bubbles-3″ wrap=”span”]  Whatsapp’tan Sor  ( Watsapp  İle  Tedavi Detayları Hakkında Bilgi Alın)

Size en uygun Diş Estetiği uygulamaları için Dentagram’ın Gülüş Tasarım kliniğinden Randevu Alın!

Yaprak Porselen Dişlerin Avantajları Nelerdir?

Estetik-Doğal

Avantajları

• Işık geçirgenlikleri yüksek olduğundan Doğal dişin şeffaf yapısını iyi taklit ederler. Estetik olarak en gelişmiş kaplamalardır.
• Metal bir alt yapı bulunmadığından dolayı diş eti kenarında gri renkleşme gözlenmez.
• Zirkonyum ve metal destekli kaplamalara göre diş dokusundan daha az madde aşındırılır. Lamine diş Kaplamanın ince ve saydam olması bu durumda önemli bir avantajdır.
• Allerjik reaksiyon gözlenmez.
• Termal iletkenlikleri düşük olduğu için hassasiyet problemi oldukça az yaşanmaktadır.

Yaprak Porselen Dişlerin Dezavantajları Nelerdir?

Dezavantajları

• Diş hekimliğinde kullanılan kaplamalarda estetik ve sağlamlık arasında ters orantı vardır. Yapılan protez inceldikce ve saydamlığı arttıkça kırılmaya olan direnci o kadar zayıflamaktadır.Böyle olduğundan dolayı uzun köprülerde kullanılmamaktadır.
• Bilgisayar ile üretim yapıldığından dolayı maliyeti diğer kaplamalara oranla daha yüksektir.
• Ağıza yapıştırılmadan önce bu kaplamalar oldukça kırılgandır.

LAMİNE DİŞ KAPLAMA YAPILMADAN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

• Lamine diş kaplamalar estetik beklentinin yüksek olduğu durumlarda yapılır. Ancak her durumda istenilen estetik ve diş formu ve rengi sizin ağız yapınıza uygun olmayabilir. İskeletsel diş çapraşıklıkları, çenelerin farklı konumda olmasından kaynaklı estetik problemler lamine diş kaplama tedavisi ile çözülmeyebilir. Bu durumda cerrahi ve ortodonti branslarından destek alarak size en uygun estetik gülüş sağlanabilir.
• Lamine porselen tedavisinde sonucunda yüz güldürücü faktörlerden en önemlisi hasta ve hekim arasındaki iletişimin anlaşılır düzeyde olması, kişinin isteklerini somut ve net bir şekilde belirtmesidir.
• Hekiminizden daha önce yapmış olduğu uygulamalardan fotoğraf isteyebilirsiniz . Size uygulanabilecek alternatifleri görsel olarak anlatması tedavi hakkında kafanızdaki soruların ortadan kalkmasını sağlar.
• Renk seçiminde dikkatli olunmalıdır. Lamine dişler doğal dişlerinizin rengiyle uyum sağlamaladır. Her renk sizin ağzınızda doğal görünüm sağlamayabilir. Gülerken çekilmiş fotoğraflarınızı bize gönderdiğiniz taktirde size dönüş sağlayacağız (whatsapp 0545 255 35 31)

LAMİNE DİŞ TEDAVİ SÜRECİ

• Prosedür diş hekimliğinde uygulanan diğer kaplamalarla benzerlik göstermektedir.
• İlk adım restore edilecek dişin muayenesi ve varsa çürük, apse, gibi gerekli olan tedavilerinin yapılmasıdır.
• Sonrak aşamada diş lamine kaplama için sadece ön yüzeyinden bir miktar küçültülerek proteze uygun hale getirilir. Bu yeniden şekillendirme işlemi dişte var olan çürüklerin önemli bir kısmını kaldırmaya yardımcı olur.
• Dişten ölçü alınarak alınan ölçü diş protez laboratuarına aktarılır.
• Lamine diş kaplama 2 kez ağızda prova edilir. Uyumlandırılması sağlanır.
• Tüm provalar sonucunda protezin ağız ile uyumlandırılması sağlanır ve protez dişlere siman adı verilen güçlü yapıştırıcılarla tutturulur.

LAMİNE DİŞ KAPLAMA FİYATLARI

Lamine diş kaplamalar Estetik beklentinin yüksek olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Hekim deneyim ve becerisi özellikle estetik tedavilerde son derece önemlidir. Yine klinik donanımı, kullanılan malzeme ve ekipmanlar değerlendirmeniz gereken önemli alanlardır. Lamine diş fiyatları araştırması yaparken uygun gördüğünüz kliniği ziyaret edip muayene olmanızı ve yukarıda belirtilen tüm faktörler hakkında emin olacak düzeye geldiğinizde kararınızı vermenizi tavsiye ederiz. Beklentilerinizi detaylı bir şekilde anlatın, somut olarak beklentilerinizin karşılanabilirliği konusunda mutabakata varın, örnekleri inceleyin, süreç, klinik donanımı ve kullanılacak malzemeler konusunda detaylı bilgi alın. Tedavi sonrasında meydana gelebilecek prolemlerde nelerin garanti kapsamına girdiği konusunda net bilgiler alın. Lamine diş kaplama fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, randevu formu doldurabilir ya da Whatsapp aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.