Tek Aşamalı İmplant

Aynı Gün Diş

Erken Yükleme İmplant

Eksik olan bir dişin yerine kalıcı olarak yapılacak en iyi yöntem diş implantlarıdır. Ancak implantların yerleştirilmesi için iki ana teknik olduğunu biliyor muydunuz? İmplantlar, bir aşamalı veya iki aşamalı bir cerrahi tekniği kullanılarak yerleştirilebilir ve adlarından da anlaşılacağı üzere bir tanesi bir adımda, diğeri ikinci bir cerrahi gerektirir.

İki aşamalı implant tedavisinde , ameliyattan 3-6 ay sonra bir iyileşme abutmenti yerleştirilir. Bu abutment implantı kemikten ağız içerisine bağlar. İmplantın kemiğe kaynaştığı 3 ila 6 aylık iyileşme süresinin ardından implant üzerine bir diş protezi yapılır. Tek aşamalı implant sistemleri genellikle, kemik kalitesi iyi olduğunda ve primer stabilite yüksek olduğunda uygulanır.Bu sistemde aylarca beklemeye gerek kalmaz hastalar klinikten aynı gün dişleriyle ayrılabilirler. Ayrıca, Ön bölgede estetik amaçlı diş eksiliğinin giderilmesi gereken durumlarda tek aşamalı implant yapılabilir. İmplant yerleştirildiği seansta üzerine aynı anda bir diş yapılabilir. Genel olarak yeterli süre beklenmiş iyileşmiş ve kemik ile yeterince kaynaşmış bir implantın ısırma kuvvetlerine tabi tutulması daha güvenli ve akıllıca olacaktır.

İki aşamalı implant uygulaması estetik bir problem oluşturmayan arka bölgelerde kullanılabilir. Bu yaklaşımla implantlar çene kemiğine yerleştirilir ve dişeti dokuları onları örter. Ağız içerisindeki ortama maruz kalmazlar, kemik içerisine gömülürler ve iyileşmeye bırakılırlar. İyileştikten sonra, diş protezi yerinde sabitlemek amacıyla bir abutment takmak için ikinci bir cerrahi gerçekleştirilir. Bu yaklaşım, daha zayıf kemik kalitesi veya kalınlığı olduğu durumlarda kullanılır.

Kişisel durumunuza ve tıbbi durumunuza bağlı olarak implant ekibimiz sizin için en iyi yaklaşımın hangisi olduğunu belirleyecektir. Bu iki prosedür hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.

+90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN FİYATLAR VE ÖDEME KOLAYLIKLARI HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Whatsapp’tan Sor  (Watsapp  İle  Hemen Fiyat Bilgisi Sahibi Olun)

İmplant Tedavisi ve  Fiyatlar hakkında  en kapsamlı bilgiyi muayene sonucunda elde edebilirsiniz.

Ücretsiz Muayene Ve Panoramik Röntgen Hizmetinden Yararlanmak İçin Arayın

+90 212 213 70 75

Diş İmplantlarının Diğer Tedavilere Göre Avantajları Nelerdir?

İmplant ve Avantajları

Sağlıklı, doğal dişlere en iyi alternatif

Güçlü ve kaynaşmış bir diş implantı, kaybedilen bir dişin yerine görünüşü, hissi, ve doğal bir diş gibi işlev görmesini sağlar. Diğer seçenekler kemik bozulmasına neden olabilir ve yemek yeme, gülümseme, konuşma ve diğer günlük yaşam aktivitelerine müdahale edebilir.

Uzun Ömürlü Tedavi

Diş implantları uzun vadeli bir çözümdür. Geleneksel diş destekli diş köprüleri yalnızca son beş ila yedi yıl arasında ve uygun bir bakımla çoğunlukla 10 yıldan fazla olsa da, bazı noktalarda değiştirilmesi gerekebilir. Dental implantlar periyodik ayarlamalara ihtiyaç duyabilirken, zamanla düzgün bir şekilde yerleştirildiğinde ve onlara dikkat edildiğinde ömür boyu ağızda kalabilirler.

Doğal yüz şeklinizi koruyun ve gülümseyin

Dişsiz bir yüz sarkabilir ve üzgün görünebilir. Dental implantlar yüzünüzdeki doğal şekli korumanıza ve gülümsemenize izin verir.

Sağlıklı kemiğini korur

Bir veya daha fazla dişini kaybettikten sonra ağzınızda boşluk bırakmak, çene kemiğinin bir kısmının kaybedilmesi veya bozulması gibi ek sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğal bir dişi desteklemek için kullanılmadığı zaman, çene kemiği bozulur, gücünü ve sıkılığını kaybeder. Diş implantları, doğal kemiğini koruyan ve uyaran, aslında kemik büyümesini teşvik etmeye ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek diş restorasyon seçeneğidir.

Beslenme ve Çiğneme Konforu

Tereddüt etmeden sevdiğiniz gıdaları tadın ve tadını çıkarın. Doğal olarak ısırıp, neredeyse istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Rahatsız edici çıkarılabilir protezlerin aksine, yediğiniz gıdanın tadına implantlarla daha iyi varabilirsiniz. Yemek, konuşmak, gülümsemek, gülmek, öpmek, esnemek veya öksürmek gibi durumlarda hareketli protezler kayabilir protezleri ağızda yerine “yeniden konumlandırmanız” gerekir. Dental implant dişler yerine sabitlenir ve çene kemiğinizle doğal olarak bütünleşir dişleriniz yerinde oynamaz veya kaymaz.

Diş implantlarının maliyeti nedir

İmplant Fiyatları

Hastaya göre uygulanacak olan implant tedavileri farklılık gösterebilmektedir. implant tedavileri birbirine benzemez, bu nedenle randevu, prosedür ve implant sayısına göre değişir. İlk muayene ve değerlendirmeden sonra, diş hekimi implant uzmanınız size tahmini randevu ve maliyet dahil olmak üzere bir tedavi planı sunmalıdır ve işlem sırasında herhangi bir değişiklik olup olmadığını bildirir.

Örneğin diş implantları uzun vadede bir köprüye göre daha ucuzdur, çünkü doğal dişlerin üstündeki bir köprü genellikle daha sık değiştirilmelidir.Diğer tedavi seçeneklerine kıyasla uzun vadeli hasta yararları göz önüne alındığında implant tedavisi daha uygun maliyetlidir denilebilir.

Dişleriniz, gülümsemenize ve güvenle , yeme, konuşma ve zevk aldığınız etkinliklere katılma düzeyinize kadar her şeyi etkiler. Eksik dişleri yeniden geri kazanmak için implant en iyi seçenektir.