Ortodonti

Diş Teli Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

ŞEFFAF PLAKLAR (İnvisalign)

Şeffaf diş teli (AsoAligner) olarak adlandırılan, ancak hiç bir diş teli içermeyen bu çözüm, ortodonti tedavisi görmekten çekinen kişiler için rahat ve estetik bir çözümdür. Neredeyse görünmeyen şeffaf düzelticiler günlük hayatınızı etkilemeden hayal ettiğiniz gülümsemeye kavuşmanızı sağlar.

PORSELEN DİŞ TELİ

Sıklıkla tercih edilen ortodontik tedavi yöntemlerinden biridir. Çok az belirgin olduklarından, tedavi boyunca daha estetik bir görüntü sağlarlar. Seramik braketler olarak da bilinirler. Yetişkin hastaların gündelik sosyal hayatlarını etkilemeden tedavi olmalarına yardımcı olurlar.

LİNGUAL DİŞ TELİ

Yetişkin hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu tedavi yönteminde braketler (diş telleri) dişlerinin ön yüzeylerine değil, arka yüzeylerine (dil kısmına) yapıştırılır. Bu nedenle dışarıdan bakıldığı zaman kendini belli etmeyen bir ortodontik tedavi türüdür. Metal braketlerin avantajlarına sahiptirler.

METAL GÖRÜNÜMLÜ DİŞ TELİ

klasik ve en güvenilir diş teli olarak bilinmektedir. Sağlam yapısından dolayı ortodontik tedavinin daha hızlı tamamlanmasını sağlar.

ORTODONTİ NEDİR

Ortodonti Dişler ve çenedeki uyumsuzluk, çapraşıklık ve yanlış konumlanmaları düzeltmeyi amaçlayan bilim dalıdır. Çapraşık dişleri temizlemek zor olduğundan gıda birikmesine bağlı olarak erken diş çürükleri, diş eti hastalıkları ve diş kayıpları olabilmektedir. Uyumsuz ve yanlış konumda bulunan dişler Çene kaslarına aşırı yük bindirerek eklem ağrısına ve kaslarda kasılma(trismus) meydana gelebilmektedir. Dişlerin çapraşık durumda olması Estetik olarakta bir problem yaratır.

Ortodontik tedavi, daha sağlıklı bir ağız ve daha hoş bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, dişlerin bir ömür boyu sağlam kalabilmesine yardımcı olur.

[wp-svg-icons icon=”phone” wrap=”span”]  +90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN ORTODONTİK TEDAVİ HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

[wp-svg-icons icon=”bubbles-3″ wrap=”span”]  Whatsapp’tan Sor  ( Watsapp  İle  Tedavi Detayları Hakkında Bilgi Alın)

Diş Teli Tedavisi uygulamaları için Dentagram’ın Ortodonti kliniğinden Randevu Alın!

Ortodontik Tedavi Uygulama Şekilleri

Hangi Yöntem? Şeffaf ya da Metal Braket

Paslanmaz (Metal) Braketler (Diş Teli)

Paslanmaz çelik braketler en sık kullanılan ve en sağlam braket çeşididir. Metal braketler dişlerin üzerine yapıştırılarak dişlere kuvvet uygulanır ve dişler zamanla hareket eder. İstenilen renkte braket kullanımı mümkündür. Her randevudan sonra renk değiştirebilirsiniz. Okul çağında bulunan genç hastalara ilgi çekici gelebilmektedir. Fiyat avantajı olarak diğer seramik braketlere göre daha uygun fiyatlıdır.

Lingual Braketler(içten telleme)

Braketlerin görünmesinin istenmediği durumlarda braketler dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılır. Dışarıdan bakıldığı zaman görünmezler. Genellikle yetişkin ortodonti tedavisinde kullanılır.

Porselen (Şeffaf) Braketler

Metal braketlere oranla daha az görünürler. Bu sebepten daha çok tercih edilmektedir. Porselen braketler metal braketler kadar dayanıklı olmadığından bakımına dikkat etmek gereklidir. Şeffaf yapısı sayesinde estetik olarak herhangi bir kusur yaratmamaktadır.

Telsiz Ortodonti (Invisalign Clear Aligner)

Dişlere tel takılmasını tercih etmeyen bireylere uygulanmaktadır. Tel takmadan ortodontik tedavi olmaya fırsat tanıyan bu sistemde, Kişiye özel olarak üretilmiş şeffaf plaklar kullanılır. Bu plaklar iki haftada bir değiştirilerek dişlerde hedeflenen hareket yapılmış olur. Dişleriniz yavaş yavaş , her hafta hareket eder, en son pekiştirme döneminde takılan son seri ile tedaviniz sonlanır. Invisalign, klasik ortodonti tedavisine göre bir takım kolaylıklar içerir. Bu tedavide dilediğimiz gibi beslenebilmek mümkündür, Dişlerin temizliği daha kolaydır. Bakteriyel plak ve gıdalar klasik ortodonti tedavisinde tutunacak yüzey bulabilirken, takılıp çıkartılma şansı olan şeffak plaklarla ağız sağlığınızı korumak, diş çürüğü ve diş eti hastalığı riskini azaltmak daha kolaydır.

Kliniğimizde Şeffaf Telsiz Ortodonti Tedavisi Uygulanmaktadır.

Dentagram Nasıl Bir Yer

KİMLERE ORTODONTİK TEDAVİ UYGULANMALI

Çocuk ve erişkin herkeze ortodonti uygulanabilir. Ancak erken dönemde daha hızlı sonuç alınması mümkündür. Bazı iskeletsel çapraşıklıkların erişkin yaşta ortodonti ile düzeltilmesi mümkün değildir. Cerrahi+ortodonti multidisipliner yaklaşımı ile tedaviler gerçekleştirilir.

Henüz sorun oluşmamış ya da yeni oluşmaya başlamış büyüme çağındaki çocuklarda sorun oluşmaması için önleyici olarak yapılabilir. Gelişme çağı tamamlanmadan yapılan tedaviler ileride olması muhtemel çene ameliyatlarını engeller.

Dişlerin birbiri üzerine bindiği, çok aralıklı olduğu, fırlak olduğu, dudakların kapanmadığı, alt-üst dişlerin birbirlerine değmediği, çenelerin çok ileride veya geride olduğu vb. durumlarda uygulanabilir.

ORTODONTİK TEDAVİ NE KADAR SÜRER

Ortodontik tedavide süre kişiye özeldir. Dişler ve çenedeki çapraşıklık durumuna göre

ORTODONTİ TEDAVİ FİYATLAR

I Ortodontik tedavide fiyatlar hastanın ağız durumuna göre belirlenmektedir. Her hastaya göre farklılık gösterebilmektedir.

Kullanılacak malzeme, Tedavi süresi ve gerekli olacak ekstra diş tedavileri fiyatlandırma konusunda etkilidir.

Ortodonti tedavisi fiyatı, tedavi süresinin uzun olmasından dolayı uygun ödeme planlarıyla bütçenize anlık bir yük getirmez ve orta-uzun vadede ödenebilir. Ortodontik tedavide Dişlerimize protezde olduğu gibi herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Düzeltici bir tedavidir. Kıyaslandığında protez , implant gibi diş tedavilerine oranla daha ekonomik bir tedavidir. Ortodontik tedavinin ağızdaki dişlerin doğal yerleşimini sağlaması ileride oluşacak diş ve ağız problemlerini en düşük düzeye çekmekte yardımcı olacağını düşünürsek, fiyatına göre sağlığınız için çok iyi bir yatırım olduğunu söyleyebiliriz.

Ortodonti Tedavisi Fiyatı Kesin Olarak Nasıl Belirlenir?

Hekiminiz ağız ve çenenizin panaromik röntgenleriyle birlikte sizi fiziksel olarak muayene etmesinden sonra bir tedavi planı ortaya çıkar. Sizin de tedavi alternatiflerinden birini seçmenizden sonra kesin fiyat ortaya çıkmış olur.Bunun dışında bir yöntem ile ortodonti tedavisi fiyatı ancak kabaca bir tahmin olarak söylenebilir.

Dişleriniz, gülümsemenize ve güvenle , yeme, konuşma ve zevk aldığınız etkinliklere katılma düzeyinize kadar her şeyi etkiler. Eksik dişleri yeniden geri kazanmak için implant en iyi seçenektir.