İmplant Nedir?

İmplant Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dental İmplant Nedir?

Diş implantları genellikle eksik dişler için en iyi tedavi yöntemidir. Hasar görmüş veya çürümüş bir diş çıkarıldığında dişin üst bölümü yani görülebilen kısmı ve kökü kaybolur.

Çene kemiğine bir diş implantı yerleştirilir, böylece doğal kemiğinizle kaynaşır ve yedek dişlerin sağlam ve sağlam bir temeli haline gelir. İmplantlar, tek bir dişin yerine geçmek için veya birden fazla diş içeren implant destekli bir köprü veya protez için kullanılabilir.

Diş İmplantı – Diş kökü yerine kullanılan titanyumdan yapılmış silindirik veya konik formda üretilen bir vidadır.

Abutment – İmplantın yerine konan dişe veya dişlere bağlanması için diş implantının üstüne yerleştirilen veya üzerine yerleştirilen bir konektördür.Yapılacak olan proteze göre kişiye özel üretilmesinde yarar vardır

[wp-svg-icons icon=”phone” wrap=”span”]  +90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN İMPLANT TEDAVİSİ HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

[wp-svg-icons icon=”bubbles-3″ wrap=”span”]  Whatsapp’tan Sor  ( Watsapp  İle  Tedavi Detayları Hakkında Bilgi Alın)

İmplant tedavi uygulamaları için Dentagram’ın Cerrahi kliniğinden Randevu Alın!

Diş implantları kimlere yapılır?

Dental implant hastaları her yaştan bireyi içerir ve implantlar yaralanma, hastalık veya çürüme nedeniyle bir, birden fazla veya tüm dişleri eksik olan herkes için doğru seçim olabilir. Çene normalde kızlar için 16, erkeklerde 18 yaşında gelişimini tamamlar ve sonrasında implant tedavisi bir seçenek olabilir. Bir implant diş hekimi sizin ihtiyaçlarınıza göre tıbbi geçmişinizi göz önünde bulundurarak muayene sonrasında sizin için doğru olup olmadığını belirleyebilir.

Diş implantları nasıl işlev görür?

Dental implant, titanyumdan yapılmış silindirik ve / veya konik bir vida şeklindedir ve cerrahi olarak çene kemiğine yerleştirilir. İyileştikçe implantınız osseointegre olur veya doğal çene kemiğinizle kaynaşır, ikisi birlikte büyüyerek yedek dişleriniz için güçlü ve uzun ömürlü bir temel oluşturur. Bu iyileşme süreci, randevular arasında günlük yaşamınızı sürdürürken haftalarca yada aylarca sürebilir. İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra implantın üzerine abutment adı verilen küçük bir konektör yerleştirilir. Bundan sonra, kişiye özel diş, implant destekli bir köprü veya birden fazla diş içeren protezler abutmente yapıştırılır.

Diş İmplantlarının Diğer Tedavilere Göre Avantajları Nelerdir?

İmplant ve Avantajları

Sağlıklı, doğal dişlere en iyi alternatif

Güçlü ve kaynaşmış bir diş implantı, kaybedilen bir dişin yerine görünüşü, hissi, ve doğal bir diş gibi işlev görmesini sağlar. Diğer seçenekler kemik bozulmasına neden olabilir ve yemek yeme, gülümseme, konuşma ve diğer günlük yaşam aktivitelerine müdahale edebilir.

Uzun Ömürlü Tedavi

Diş implantları uzun vadeli bir çözümdür. Geleneksel diş destekli diş köprüleri yalnızca son beş ila yedi yıl arasında ve uygun bir bakımla çoğunlukla 10 yıldan fazla olsa da, bazı noktalarda değiştirilmesi gerekebilir. Dental implantlar periyodik ayarlamalara ihtiyaç duyabilirken, zamanla düzgün bir şekilde yerleştirildiğinde ve onlara dikkat edildiğinde ömür boyu ağızda kalabilirler.

Doğal yüz şeklinizi koruyun ve gülümseyin

Dişsiz bir yüz sarkabilir ve üzgün görünebilir. Dental implantlar yüzünüzdeki doğal şekli korumanıza ve gülümsemenize izin verir.

Sağlıklı kemiğini korur

Bir veya daha fazla dişini kaybettikten sonra ağzınızda boşluk bırakmak, çene kemiğinin bir kısmının kaybedilmesi veya bozulması gibi ek sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğal bir dişi desteklemek için kullanılmadığı zaman, çene kemiği bozulur, gücünü ve sıkılığını kaybeder. Diş implantları, doğal kemiğini koruyan ve uyaran, aslında kemik büyümesini teşvik etmeye ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek diş restorasyon seçeneğidir.

Beslenme ve Çiğneme Konforu

Tereddüt etmeden sevdiğiniz gıdaları tadın ve tadını çıkarın. Doğal olarak ısırıp, neredeyse istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Rahatsız edici çıkarılabilir protezlerin aksine, yediğiniz gıdanın tadına implantlarla daha iyi varabilirsiniz. Yemek, konuşmak, gülümsemek, gülmek, öpmek, esnemek veya öksürmek gibi durumlarda hareketli protezler kayabilir protezleri ağızda yerine “yeniden konumlandırmanız” gerekir. Dental implant dişler yerine sabitlenir ve çene kemiğinizle doğal olarak bütünleşir dişleriniz yerinde oynamaz veya kaymaz.

Diş implantlarının maliyeti nedir

İmplant Fiyatları

Hastaya göre uygulanacak olan implant tedavileri farklılık gösterebilmektedir. implant tedavileri birbirine benzemez, bu nedenle randevu, prosedür ve implant sayısına göre değişir. İlk muayene ve değerlendirmeden sonra, diş hekimi implant uzmanınız size tahmini randevu ve maliyet dahil olmak üzere bir tedavi planı sunmalıdır ve işlem sırasında herhangi bir değişiklik olup olmadığını bildirir.

Örneğin diş implantları uzun vadede bir köprüye göre daha ucuzdur, çünkü doğal dişlerin üstündeki bir köprü genellikle daha sık değiştirilmelidir.Diğer tedavi seçeneklerine kıyasla uzun vadeli hasta yararları göz önüne alındığında implant tedavisi daha uygun maliyetlidir denilebilir.

Dişleriniz, gülümsemenize ve güvenle , yeme, konuşma ve zevk aldığınız etkinliklere katılma düzeyinize kadar her şeyi etkiler. Eksik dişleri yeniden geri kazanmak için implant en iyi seçenektir.