Dikişsiz İmplant Nedir?

Dikişsiz İmplant Ve Avantajları

Dikişsiz İmplant Uygulaması

İmplant tedavisinde dikişsiz ve atravmatik teknikleri uygulamak işlem sonrası oluşabilecek rahatsızlıkları en aza kadar indirecektir.

İmplant gereken vakalarda, çene kemiği kalınlığı ve anatomik oluşumlar uygun olduğu zaman, implantlar minimal girişimle dikişsiz implant teknik ile yerleştirilir. Bu tekniğin protokolüne göre, implantın yerleştirilmesi sırasında diş etinde neşter kullanılmadan ve daha sonra dikiş atılmadan operasyon yapılır. Bu şekilde, cerrahi sonrası semptomlar daha da asgariye indirilir (neredeyse en ufak ağrı, şişme, hematom vb. rahatsızlıklar büyük ölçüde azalır).

Ayrıca, implant etrafındaki yumuşak doku alanın oldukça hızlı iyileşmesine yol açarken, implant çevresi kemik kaybı da önemli ölçüde azaltılır.

Nihai sonuç: hastalar diş implant tedavilerini hızlı, tamamen ağrısız ve atravmatik olarak deneyimlemiş olurlar. Bu tekniğin uygulanması, teknolojik olarak gelişmiş ekipmanların (radyografik verilerin 3D analizi için dijital 3D Dental Tomografi) yanı sıra önemli cerrahi deneyim gerektirir.

+90 212 213 70 75  NUMARALI TELEFONDAN FİYATLAR VE ÖDEME KOLAYLIKLARI HAKKINDA  DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Whatsapp’tan Sor  (Watsapp  İle  Hemen Fiyat Bilgisi Sahibi Olun)

İmplant Tedavisi ve  Fiyatlar hakkında  en kapsamlı bilgiyi muayene sonucunda elde edebilirsiniz.

Ücretsiz Muayene Ve Panoramik Röntgen Hizmetinden Yararlanmak İçin Arayın

+90 212 213 70 75

Diş implantları kimlere yapılır?

Dental implant hastaları her yaştan bireyi içerir ve implantlar yaralanma, hastalık veya çürüme nedeniyle bir, birden fazla veya tüm dişleri eksik olan herkes için doğru seçim olabilir. Çene normalde kızlar için 16, erkeklerde 18 yaşında gelişimini tamamlar ve sonrasında implant tedavisi bir seçenek olabilir. Bir implant diş hekimi sizin ihtiyaçlarınıza göre tıbbi geçmişinizi göz önünde bulundurarak muayene sonrasında sizin için doğru olup olmadığını belirleyebilir.

Diş implantları nasıl işlev görür?

Dental implant, titanyumdan yapılmış silindirik ve / veya konik bir vida şeklindedir ve cerrahi olarak çene kemiğine yerleştirilir. İyileştikçe implantınız osseointegre olur veya doğal çene kemiğinizle kaynaşır, ikisi birlikte büyüyerek yedek dişleriniz için güçlü ve uzun ömürlü bir temel oluşturur. Bu iyileşme süreci, randevular arasında günlük yaşamınızı sürdürürken haftalarca yada aylarca sürebilir. İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra implantın üzerine abutment adı verilen küçük bir konektör yerleştirilir. Bundan sonra, kişiye özel diş, implant destekli bir köprü veya birden fazla diş içeren protezler abutmente yapıştırılır.

Diş İmplantlarının Diğer Tedavilere Göre Avantajları Nelerdir?

İmplant ve Avantajları

Sağlıklı, doğal dişlere en iyi alternatif

Güçlü ve kaynaşmış bir diş implantı, kaybedilen bir dişin yerine görünüşü, hissi, ve doğal bir diş gibi işlev görmesini sağlar. Diğer seçenekler kemik bozulmasına neden olabilir ve yemek yeme, gülümseme, konuşma ve diğer günlük yaşam aktivitelerine müdahale edebilir.

Uzun Ömürlü Tedavi

Diş implantları uzun vadeli bir çözümdür. Geleneksel diş destekli diş köprüleri yalnızca son beş ila yedi yıl arasında ve uygun bir bakımla çoğunlukla 10 yıldan fazla olsa da, bazı noktalarda değiştirilmesi gerekebilir. Dental implantlar periyodik ayarlamalara ihtiyaç duyabilirken, zamanla düzgün bir şekilde yerleştirildiğinde ve onlara dikkat edildiğinde ömür boyu ağızda kalabilirler.

Doğal yüz şeklinizi koruyun ve gülümseyin

Dişsiz bir yüz sarkabilir ve üzgün görünebilir. Dental implantlar yüzünüzdeki doğal şekli korumanıza ve gülümsemenize izin verir.

Sağlıklı kemiğini korur

Bir veya daha fazla dişini kaybettikten sonra ağzınızda boşluk bırakmak, çene kemiğinin bir kısmının kaybedilmesi veya bozulması gibi ek sağlık sorunlarına yol açabilir. Doğal bir dişi desteklemek için kullanılmadığı zaman, çene kemiği bozulur, gücünü ve sıkılığını kaybeder. Diş implantları, doğal kemiğini koruyan ve uyaran, aslında kemik büyümesini teşvik etmeye ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olan tek diş restorasyon seçeneğidir.

Beslenme ve Çiğneme Konforu

Tereddüt etmeden sevdiğiniz gıdaları tadın ve tadını çıkarın. Doğal olarak ısırıp, neredeyse istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Rahatsız edici çıkarılabilir protezlerin aksine, yediğiniz gıdanın tadına implantlarla daha iyi varabilirsiniz. Yemek, konuşmak, gülümsemek, gülmek, öpmek, esnemek veya öksürmek gibi durumlarda hareketli protezler kayabilir protezleri ağızda yerine “yeniden konumlandırmanız” gerekir. Dental implant dişler yerine sabitlenir ve çene kemiğinizle doğal olarak bütünleşir dişleriniz yerinde oynamaz veya kaymaz.